logo
logo
19 Ocak 2016

Else Enerji, Fırat Üniversitesinin elektrikli formula aracına ana sponsor oldu.

Firmamız, Fırat Üniversitesindeki, Fırat Bilim Akademisi Öğrenci Topluluğu ve Fırat Üniversitesi Teknoloji Ar-Ge Girişimcilik Kulübü ortak çalışması sonucu oluşturulan Fırat Racing ekibine ana sponsor oldu. Fırat Racing ekibi tarafından yapılacak olan elektrikli formula aracı, dünyanın öğrenciler arası yapılan en büyük mühendislik yarışması olan her yıl İtalya'nın Hockenheim yarış pistinde gerçekleşen Formula Student yarışmasına katılacak.

Genel Müdürümüz ve şirketimizin kurucu ortağı Mustafa Herdem, projeye destek olmamızdaki önemli sebepleri şu şekilde sıralıyor. Genç ve dinamik beyinlerin, üniversite yıllarında bir ürünü ortaya çıkarmasına destek olmak, ekip ruhunun öğrencilerine kazandırılması, yine öğrencilerin serbest piyasa şartlarına adaptasyonun sağlanmasıdır. Ayrıca öncelikle bizleri yetiştiren hocalarımıza, bizi öğrencilik yıllarımızda barındıran Elazığ şehrine gücümüz ölçeğinde gönülden bir teşekkürdür.

Böyle güçlü ve uluslararası bir yarışmada, ülkemizi, Elazığ şehrini, Fırat Üniversitesini ve birlikteliğin gücünü temsil edecek Fırat Racing ekibine şimdiden başarılar diliyoruz.