logo
logo

EPC (Engineering Procurement and Construction)

ELSE Enerji; profesyonel planlama ve uygulama ekibi ile birlikte etkileyici bir birikime sahiptir. Bu süreci danışmanlık ve beraberinde planlama aşaması ile başlatarak, sonrasında plana uygun bir şekilde işi ilerletip, oluşan sürprizlere rağmen güçlü finans yapısı sayesinde geçici kabul süreçlerini ve zamanında iş teslimini yerine getirerek tamamlamaktadır.

Proje ve Mühendislik

ELSE Enerji; zamanı doğru kullanmanın, uygun ekonomik şartları sağladığının bilincinde olduğundan, en başından Dünya'da kendini ispatlamış programlar aracılığı ile ilerlemektedir. Uzmanlığı, kullanmış olduğu lisanslı programları ve deneyimli ekipleri sayesinde son derece başarıllı tasarım örneklerini ve mühendislik uygulamalarını müşterilerine sunmaktadır.

İşletme ve Bakım

ELSE Enerji, Güneş Elektrik Santrallerinin hayatına ön görüldüğü şekilde devam edebilmesi için işletme bakım hizmetlerinin kritik öneme sahip olduğunun bilincindedir. Bu yüzden sorumluluğundaki santralleri, 24 saat kontrol altında tutabilen ve gerektiğinde uzaktan müdahalenin mümkün olduğu ELSE Veri İzleme Sistemi(EVİS) adında bir yazılım geliştirerek hizmet vermektedir. Şuan 15 ilde 209,40 MWp santrale işletme bakım hizmeti vermektedir. Bu kapsamdaki çözümleri; santralin 24 saat uzaktan izlenip gerektiğinde uzaktan müdahale edilmesi, periyodik bakımlar gerçekleştirip raporlarla müşteriye sunulması, düzenli olarak aylık ve yıllık raporlama yapılması, yıllık sistem performans taahhüdü verilmesi, garanti sürelerinin takip edilip, yönetiminin yapılmasıdır.

Danışmanlık

ELSE Enerji; müşteriye, uygulama türünü dikkate alarak yasal süreçlerin takibini, planlanan yatırımın araştırmasını ve incelemesini yaparak, müşteri ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde fizibilite raporu sunar. Aynı zamanda bağımsız denetim firması ile projelerinize has üretilecek panellerin üretim, paketleme ve yükleme sürecinin yerinde kontrol ve raporlamasını sağlayarak, akabinde bağımsız test laboratuvarlarında doğrulanmasını sağlayan denetim ve kontrol hizmeti de vermektedir.

Satınalma ve Tedarik

Proje takvimine uygun olarak yürütülen ürün ve hizmet tedariği, uygulamanın zamanında tamamlanması açısından oldukça önemlidir. Bu amaçla, projenin gereksinimlerine uygun, doğru ürün ve hizmetlerin en iyi şartlarda satın alınması ve gerekli lojistik organizasyonlarının yapılması ELSE Enerji tarafından profesyonelce yönetilmektedir. Bu kapsamdaki çözümleri, ihtiyaç duyulan ve şartnamede belirtilen malzemelerin alternatifli teklif listesinin oluşturulması, ürünlerin kalite ve kontrolünün sağlanması, lojistik işlemlerinin yürütülerek müşteriye sunulmasıdır.